گزیده ای از سخنان معاون اول رئیس جمهور، در اختتامیه رویداد ملی نوپیا

معاون اول رئیس‌جمهور گفت: با کمک جوانان نخبه، جهادی و ایثارگر به دنبال تغییر ریل و تحول زیربنایی در اقتصاد کشور هستیم.

محمد مخبر عصر روز پنجشنبه در اختتامیه اولین رویداد ملی نوآوری اجتماعی با عنوان «نوپیا» که با شعار نوآوری و پیشرفت ایران در محل پردیس چارسو برگزار شد، با اشاره به اینکه محور همه حرکت‌های پیامبران و مصلحان در طول تاریخ مردم بوده‌اند، افزود: ممکن است ایده‌ای در طول تاریخ بشر از یک مصلح به وجود آید اما این مردم هستند که منشاء تحول آن ایده می‌شوند و برای محقق‌ شدن آن آرمان‌ها باید جامعه و مردم به صحنه آیند.

معاون اول رئیس‌جمهور ادامه داد: بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی نیز یک مصلح واقعی بود که توانست با کمک و حمایت‌های مردم، رژیم حاکم منحرف طاغوتی را سرنگون کند و البته آرمان‌ها و هدایت‌های امام خمینی(ره) زمانی محقق شد که مردم در صحنه بودند.

او با اشاره به چالش‌ها و مسائل موجود برای به صحنه آوردن مردم برای تحقق پیشرفت و توسعه اقتصادی کشور، گفت: برای به میدان آوردن مردم در راستای تحقق آرمان‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی، به‌کارگیری روش‌های سنتی میسر نیست و بر همین اساس با تمرکز بر جوانان نخبه و جهادی که سرمایه عظیم برای آینده کشور هستند باید بتوانیم روش‌های نوآورانه و جدید را برای حل چالش‌های کشور عملیاتی کنیم.

مخبر با اشاره به قدرت و عظمت کنونی جمهوری اسلامی به‌ویژه در زمینه دیپلماسی و سیاست خارجی تصریح کرد: امروز ایران به مرحله‌ای رسیده است که سیاستمداران بزرگ و قدرت‌های جهانی قادر نیستند هیچ تصمیمی را حداقل در خصوص مسائل منطقه خاورمیانه بدون ایران اتخاذ کنند و تصمیمات آنان عملیاتی نمی‌شود مگر اینکه نظر و دیدگاه جمهوری اسلامی در موضوعات گرفته شود.

معاون اول رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: برای درک نقش مهم جمهوری اسلامی در معادلات جهانی با مرور دیدار مقام معظم رهبری با سران کشورهای روسیه و ترکیه و مواضع و هوشمندی و تسلط ایشان در این دیدارها حتما قدرت جمهوری اسلامی به‌خوبی نمایانگر خواهد شد.

او گفت: ایران چهل سال است که با اقتدار در مقابل تحریم، جنگ و توطئه‌های دشمنان ایستادگی کرده و این توطئه‌ها را با حمایت مردم پشت‌سر گذاشته است.

مخبر همچنین با اشاره به نعمات، امکانات و ظرفیت‌های بزرگ کشور گفت: دولت سیزدهم به دنبال آن است که با بهره‌گیری از توان جوانان ایرانی وعده‌ها و شعارهایش برای رونق و پیشرفت اقتصادی در کشور را محقق کند.

معاون اول رئیس‌جمهور با تاکید بر اینکه کشور در یک مقطع مهم قرار دارد، خاطر‌نشان کرد: با وجود فراز‌ونشیب‌ها و علیرغم فضاسازی رسانه‌ای دشمنان و یاس‌پراکنی آنان، آینده مردم و ایران قطعا بسیار روشن است.

وی تصریح کرد: دولت در زمینه کاهش نرخ تورم، افزایش سرمایه گذاری ها و تقویت ارزش پول ملی برنامه ها و اقدامات دقیقی درنظر گرفته است.

مخبر با اشاره به حجم نقدیندگی بالا و سرگردان در کشور تصریح کرد: در طول سالیان گذشته دولت ها نتوانستند اعتماد مردم را برای سرمایه گذاری و بهره گیری از امکانات ارزی و ریالی آنان جلب کنند اما امروز دولت به دنبال آن است که با برنامه ریزی و کمک فعالان حوزه نوآوری اجتماعی در سراسر کشور و یک بسیج همگانی، اعتماد عمومی را افزایش دهد.

همچنین معاون اول رئیس جمهور در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران با تاکید بر اینکه در هر دوره ای از تاریخ و اداره حکومت یک ابزاری برای پیشرفت نیاز است و این ابزار باید مبتنی با نیروی انسانی آن مقطع از حکومت یا دولت باشد، تصریح کرد: امروز امتیاز و مزیت کشور نیروهای جوان خوش سلیقه، دانشمند و دارای ایده ای هستند که برای همه معضلات کشور ایده دارند.

وی افزود: یکی از این کارهایی که ما دنبال آن هستیم این است که این جوانان و ظرفیت های بالای ایشان را سازماندهی کنیم تا ضمن تعریف مسئله، راه حل بدهند و خودشان مردم را به صحنه بیاورند و موضوعات را حل کنند.

به اشتراک گذاری این مطلب

دیدگاه خود را بیان کنید